0 501 042 68 42
Kategoriler

Dezenfektan ve Antiseptik Nedir?

Zararlı mikroorganizmaları öldürmek amacıyla canlı yüzeylere kimyasal uygulama işlemine antisepsi ve bu işlemde kullanılan maddelere antiseptik denmektedir. Canlılarda hastalık oluşturma özelliği olan mikroorganizmaları ortadan kaldırmak amacı ile cansız nesne ve yüzeylere kimyasal uygulama işlemine dezenfeksiyon ve bu işlemde kullanılan maddelere dezenfektan denmektedir.

Antiseptik ve dezenfektanların arasındaki en büyük fark antiseptiklerin cilde ve canlı yüzeylere uygulanması, dezenfektanların ise yalnızca cansız yüzey ve ekipmanlara uygulanmasıdır. Ancak bazı bileşikler doza bağlı olarak antiseptik ve dezenfektan olarak etki gösterebilmektedir. Aynı bileşene sahip olan antiseptikler ve dezenfektanların alanları dışında kullanılmasını önlenecek şekilde formüle edilmeli ve etiketlenmelidir.

Dezenfektanlar Nasıl Kullanılmalıdır?

Temas ettiğimiz yüzeylerin temiz olduğundan en çok şüphe duyduğumuz bu dönemde dezenfektanlar en büyük yardımcımız. Sprey formunda bulunan dezenfektanları doğrudan temizlenmesini istediğiniz bölgeye uygulayabilirken, bazı çok amaçlı temizleyicileri ise ürün çeşidine göre ve kullanacağınız alana göre yeterli miktarda su ile karıştırabileceğiniz çeşitleri de mevcuttur. Ev, okul, işyeri, tuvalet gibi toplu kullanım ve yaşam alanlarının temizliğinden emin olmak için kullanabileceğiniz dezenfektanları dermoeczanem.com’da bulabilirsiniz.

Antiseptikler Nasıl Kullanılmalıdır?

Temas ettiğimiz yüzeylerin temizliğinden emin olmadığımız zamanlarda, su ve sabuna o an için ulaşamadığımız durumlarda kullanabileceğimiz birçok antiseptik çeşidi bulunmaktadır. Sıvı, jel, sprey, tek kullanımlık mendil, sıvı sabun formundaki ürünlerden ihtiyacınıza ve kullanım kolaylığınıza göre tercih edebilirsiniz. Günlük el hijyeni için, özellikle birçok virüse karşı, doğru şekilde kullanılan sabunun da en az dezenfektanlar kadar etkili olduğunu da unutmamak gerekir. Üstelik bu ürünlerin çantaya atmak için uygun olan boyutlarından veya yedeklemek için almak istediğiniz büyük boylarına kadar hepsini dermoeczanem.com’da bulabilirsiniz.

Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü’nün ve birçok tıp otoritesinin de etil alkol, isopropil alkolün tek başına ya da kombinasyonları halinde %70-80 oranında önerdiğini de hatırlatmak isteriz.

En İyi Dezenfektan ve Antiseptik Markaları Nelerdir?

Konix El ve Cilt Antiseptiği

El ve cilt için uygun olan Konix alkol bazlı antiseptik zararlı mikroorganizmaların yayılması ve büyümesine engel olmaya yardımcı olur. Hijyen bakımından kullanımı oldukça kolay olup durulama gerektirmez.

Bebak El Temizleyici Sprey

90 derece alkol bazlı ve durulama gerektirmeyen özelliği ile Bebak el temizleyici sprey zararlı organizmalardan korumaya yardımcı olur.

Farmazol Çam Hijyenik Sprey Dezenfektan

Ev, okul, iş yeri, fabrika gibi toplu kullanım ve yaşam alanlarında güçlü bir temizleyicinin yanı sıra silinecek eşyalar, çamaşır, banyo, tuvalet gibi alanlarda da durulama yapmadan kullanılmaktadır. Çam kokusu sayesinde kötü kokuları giderir. Lavanta ve çam kokulu sprey veya likit seçenekleri bulunmaktadır.

Sonett Çok Amaçlı Temizleyici

Tüm silinebilen yüzeyleri etkili ve nazikçe temizlemeye ve korumaya yardımcı olur. Tercihe göre seyrelterek ya da yüzeye direk uygulama yapılarak kullanılabilir.

Hunter Antibakteriyel Temizleyici Sprey

80 derece alkol bazlı temizleyici sprey el temizliği için kullanıma uygundur. Evinizin ve işyeriniz tüm sert ve yumuşak yüzeylerinde kullanıma uygundur. Aerosol yapısı sayesinde kağıt havlu ve bezin ulaşamayacağı yerlere dahi ulaşarak etkin temizlik sağlar.

  Filtrele
Toplam 0 Ürün
  Ürün Bulunamadı
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.