0 501 042 68 42
Kategoriler

Nemlendiriciler

Canlı ve parlak bir cilde sahip olmak için uygulamamız gereken cilt bakım rutini pek çok adıma sahiptir ve bu adımların en önemlilerinden biri de nemlendiricilerdir. Cildinizi doğru ölçüde ve sıklıkla nemlendirmek ipeksi bir cilde ulaşmak için ilk kuraldır.

Neden Vücut ve Yüz Nemlendiricisi Kullanmalıyız

Eğer cildiniz nemsiz kalırsa, cildiniz kurur. Bu da kırışıklık görünümü ve yaşlanma gibi cilt problemlerine yol açabilir. Cildin su ihtiyacını karşılayan nemlendiriciler, cildin esnekliğini de artırarak cilt gerilmelerini azaltmaya yardımcı olur. Kurumaya meyilli ciltlerde kuruluğu en aza indirmeye yardımcı olan nemlendiriciler cildi rahatlatarak daha yumuşak bir görünüm verir. Nemsiz kalmış bir ciltte kuruluk, çatlak görünümü ve yaşlanma belirtileri görülebilir. Nemlendirici kullanarak daha yumuşak, parlak görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Nemlendirici Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Nemlendirici seçerken tıpkı diğer dermokozmetik ürünlerde olduğu gibi dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan biri de cilt tipidir. Cilt tipine uygun nemlendirici tercih etmek doğru sonucu alabilmek için oldukça önemlidir.

Eğer kuru bir cilde sahipseniz, cilde daha yoğun nem verecek ve nemi daha çok hapsedebilecek krem tarzı ürünleri tercih etmeniz daha faydalı olacaktır. Bu tarz nemlendirici kremler kuru ciltlerin rahatlamasına, yumuşamasına yardımcı olur.

Yağlı cilt tipine sahipseniz nemlendiricilerden korkmanıza gerek yok. Aksine, yağlı ciltleri de doğru ürünleri kullanarak doğru bir şekilde nemlendirmek oldukça önemlidir. Doğru nemlendirici, cildinizin yağ oranını dengelemeyi hedefler. Hafif yapılı ve sebum emici özellikte ürünleri tercih etmek yağlı ciltler için daha faydalıdır.

Karma cilt tipine sahipseniz, vücut ve yüz nemlendiricisi seçerken zorlanıyor olabilirsiniz çünkü cildinizin bazı kısımları kuruyken bazı kısımları ise yağlıdır. Kuru ciltler için olan yoğun nemlendiricileri mi yoksa yağlı ciltler için olan daha hafif yapılı nemlendirileri mi tercih edeceğiniz konusunda kafanız karışık olabilir. Fakat aslında karma ciltler için nemlendirici seçmek de yağlı ve kuru ciltler için seçmek kadar kolaydır. Dermoeczanem’de yer alan karma ciltler için olan nemlendiriciler arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir ürün bulmak hiç de zor değil.

Nemlendirici Kullanımı Nasıl Olmalı

Nemlendirici kullanırken, yüz ve vücutta tercih edilen nemlendirici ürünün göz çevresinde kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Göz çevresi cildin kalanından daha ince ve hassas bir yapıya sahip olduğu için, göz çevresi için üretilmiş nemlendirici ürünler tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Cildinizi, yine kendi cilt tipinize uygun olan bir ürünle derinlemesine temizledikten sonra nemlendirici uygulamak sağlıklı ve canlı bir cilde ulaşmanızdaki en büyük adımlardan biridir. Duş sonrası nemlendirici uygulamak, hem cilt temiz olduğu için hem de gözeneklerimiz açık olduğu için nemlendiricinin daha çok işe yaramasını sağlar. Ayrıca makyajınıza yapmaya başlamadan önce nemlendirici uygulamanız da bir o kadar önemlidir.

Nemlendiriciyi ince bir tabaka halinde uygulamak, kalın bir tabaka halinde uygulamaktan çok daha faydalı olacaktır. Bu şekilde cildiniz nemlendiriciyi daha rahat ve derinlemesine emecektir.

Nemlendirici yüzün belli noktalarına hafifçe sürüldükten sonra yukarı doğru masaj yaparak yayılmalıdır. Aynı şekilde boyun bölgesine de nemlendirici uygulamak ihmal edilmemelidir. Oldukça hassas bir yapıya sahip olan bu bölgeyi de yaşlanma ve kırışıklıklardan korumak için mutlaka nemlendirici uygulanmalıdır.

Tüm bu noktalardan görüleceği üzere, vücut ve yüz nemlendirici kullanmak oldukça önemlidir. Eğer siz de cilt tipinize uygun ve etkili bir nemlendirici arayışındaysanız, en iyi cilt bakım ürünlerine sahip Dermoeczanem’de en iyi nemlendirici kremlere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan yüzlerce marka ve binlerce ürün arasında kendiniz için en iyi nemlendirici kremi bulmaya ve diğer nemlendirici ürünlere göz atmaya ne dersiniz?


  Filtrele
Toplam 0 Ürün
  Ürün Bulunamadı
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.