0 501 042 68 42
Kategoriler

Cilt Maskeleri

üz maskeleri, cildi besleyen, dış faktörlerin etkisinden arındıran, temizleyen, canlı bir görünüme ulaştıran, ipeksi bir yumuşaklık kazandıran cilt bakım ürünleridir. Maskeler, diğer bakım ürünlerine göre daha yoğun konsantrelere sahiptir ve ciltlerine daha kısa sürede daha özel bir bakım yapmak isteyen kullanıcılar tarafından yoğun olarak kullanılır. Her cildin ihtiyacı farklıdır, maskeler çok farklı çeşitlere sahiptir ve genellikle cilt ihtiyaçlarını gidermek için kullanılır. Yani; Yağlı ciltler; akneye eğilim, gözenek genişlemesi, aşırı parlamaya karşı, Kuru ciltler; aşırı kuruluğa karşı, Karma ciltler; T bölgesindeki parlamaya ve siyah nokta sorununa karşı, Normal ciltler; sürekli görülen genel cilt sorunlarına karşı, Hassas ciltler; kızarıklığa eğilim sorununa karşı bakım için cilt maskesini kullanılır.

Cilt tipinin genel ihtiyaçları dışında; Yaşlanma etkisini yavaşlatıcı, Aydınlatıcı, Leke oluşumunu azaltıcı, Ton dengesizliğini giderici maskelerde, kadınların cilt ihtiyaçlarına göre hazırlanır ve kullanımına sunulur.

Yüz maskeleri nasıl kullanılır?

Maskeler, diğer cilt bakım ürünlerine göre daha yüksek performansa sahip olduklarından ve daha çabuk sonuca ulaştırdığından özellikle kadınlar tarafından çok kullanılır. Bu cilt bakım ürünlerinin, haftalık maksimum iki kez kullanılması önerilir. Maskeler, fazla yüksek performansa sahip olduklarından dolayı çok kullanıldığında cilt hassasiyetini artırabilir ve cildin kendi dengesini bozabilir. Haftalık bakımınıza eklediğiniz cilt maskelerini önerilen sıklıkta kullanmayı ihmal etmeyin. Maskeler, temiz bir cilde uygulanmalıdır ve devamında mutlaka nemlendirici krem kullanılmalıdır. Yani cildinizin ihtiyacına uygun geliştirilen maskeleri, iyice temizlenmiş cilde uygulamalısınız. Böylelikle hem ürünün performansı aratacak hem de sorununuz daha kolay sonuca ulaşacaktır. Cildinize maske uyguladıktan sonra ise cildinizi yatıştırmak için mutlaka serum ya da nemlendirici krem kullanmalısınız.

Maskeleri diğer bakım ürünlerinden ayıran özellikler nelerdir?

Maskeleri diğer bakım ürünlerinden ayıran birçok özellik bulunur. Bunlar; Diğer bakım ürünlerine göre maskeler, daha yüksek performansa sahiptir. Maskeler diğer bakım ürünlerine göre daha yoğun ve üst düzey performansa sahip olduklarından dolayı cilt sorunlarını çözme konusunda oldukça başarılıdır. Diğer bakım ürünlerine göre, daha farklı yetilere sahiptir. Maskeler çok ayrı cilt sorunlarını çözmeye odaklı ürünlerdir. Yani cildi temizlemek, yatıştırmak, parlaklık kazandırmak, ton dengesizliğini gidermek, rahatlatmak gibi farklı yetilerle donatılmıştır. Diğer bakım ürünlerine geniş ürün gamına sahiptir. Dermokozmetik markaları tarafından farklı cilt sorunlarına özel geliştirilen maskeler çok geniş ürün gamına sahiptir.

Yağlı ciltlere özel maskeler; Yağlı cilt tipinin kendine özgü birçok sorunu vardır. Özellikle; Sivilceye eğilim, Gözenek genişlemesi, T bölgesinde görülen yapay parlaklık, Cildin sürekli yağlı ve kirli bir görünümde olması, Gözeneklerin tıkanması ve siyah noktalar yağlı cilt tipinde sık görülen sorunlardır.

Maskelerin, özellikle yağlı cilt tipinde kullanımının amacı; cildi derinlemesine temizlemek, sebum salgısını dengelemek, tıkanmış gözenekleri arındırmak ve sorunlarını gidermektir. Sivilceye eğilim, aşırı üretilen sebum yağının gözenekleri tıkaması sonucu oluşur. Sitemizde yer alan ve sivilceye eğilim için özel geliştirilen Avene Cleanance Mask sahip olduğu ulaşılabilir fiyatlarla kullanıcılarını bekliyor.

Kuru ciltlere özel maskeler; Her cilt tipinin neme ihtiyacı vardır, ancak kuru ciltlerin nem isteği her zaman daha fazladır. Sitemizde her cilt tipinin sorununu çözmeye yardımcı ürünler bulunmaktadır. Kuru bir cilde sahipseniz ve haftalık bakım rutininize nem maskelerini eklemek isterseniz; Cosmed Day To Day Vanilyalı Nem Maskesi, kullanabilirsiniz.

Hassas ciltlere özel maskeler; Hassas cilt tipinde kızarıklığa eğilim sorunu çok görülür. Bu cilt tipinin parfüm içermeyen ürünleri kullanması, ciltlerine bakım yaparken son derece nazik davranması önerilir. Ayrıca hassas cilt tipinin çok yaşadığı kızarıklığa eğilim sorununu azaltıcı maskeler bu cilt tipine sahip yetişkinler tarafından kullanılır.

Yaşlanma etkisini yavaşlatıcı maskeler; Cilt tiplerine özel olması dışında, diğer bağımsız cilt sorunlarına karşı geliştirilen cilt maskeleri çok tercih edilir. Bu sorunlardan biri kuşkusuz, yüzde ve vücutta görülen yaşlanama etkisidir. Daha çok kırışıklık oluşumu, sıkılık azalması, elastikiyet kaybı, ışıltı azalması gibi yaşlanma etkilerine karşı geliştirilen birçok maske bulunmaktadır.

Aydınlatıcı cilt maskesi; Kuru bir cilde sahip olmak, yaşlanma etkisi, hatalı ürün kullanımı cildin ışıltısını azaltabilir. Aydınlatıcı maskeler, cilde doğal ışıltı kazandırmayı amaçlar. Tüm maskelere dermoeczanem.com’dan ulaşabilir, uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.


  Filtrele
Toplam 0 Ürün
  Ürün Bulunamadı
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.